top of page

SPINE

UP!

Hareket + Terapi

PİLATES

Pilates, kaslardaki kuvveti arttırmaya yardımcı olurken, bununla birlikte esnekliği, dengeyi ve koordinasyonu da beraberinde geliştirmeye yardımcı olmaktadır. Günlük hayattaki çeşitli yaşam koşulları vücut duruşunda deformasyonlara neden olmaktadır. Vücut postürü bozulmakta, kaslar kuvvetini, esnekliğini yitirmektedir. Günümüzde en sık görülen bel ve omurga rahatsızlıkları için pilates en sağlıklı yöntemlerden birisidir. Bu rahatsızlıkların en önemli nedenleri bel ve omurgayı destekleyen kasların kuvvetsizliğidir. Bu bölgelerde yapılacak olan çalışmalarla birçok rahatsızlığın önüne geçilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda sıkılaşmanızı ve fit bir görünüm kazanmanızı sağlar.

Pilates

YOGA

Yoga, kökeni Hindistan’a dayanan köklü bir felsefe, bir yaşam biçimidir. Amaç kişinin ruhsal ve bedensel yönden huzur ve iyilik halini bulmasıdır. Yoga bir takım fiziksel egzersizleri, kuvvetlenme, esneme ve nefes çalışmalarını içerir. Ruhu ve bedeni birtakım yöntemlerle eğiterek bu yolla bedene ve ruhsal yaşama egemen olmayı amaçlar. Ruhsal, fiziksel ve zihinsel birlikteliği uyumlamak için kullanılır. Fiziksel sağlığınızı geliştirerek beden farkındalığınızı arttırır. Hareketlerinizin kontrolünü geliştirmenize yardımcı olur. Böylece olası sakatlanmaların önüne geçerek yaşamınızı çok daha konforlu hale getirir.

Spineup! Yoga Buluşmaları

Spineup! haftalık düzenli grup yoga seansları dışında belirli tarihlerde her buluşmaya özel konuya sahip farklı konseptli orta-ileri seviye yoga seansları düzenler. Bu seanslar yoga felsefesi ve yoga akışları konusunda derin bilgiler içerir. Seanslara katılım öncesinde rezervasyon gereklidir.

Yoga

KLİNİK EGZERSİZ

Günlük yaşamınız için özel tasarlanan egzersiz serileri ile fiziksel gücünüzü, esnekliğinizi ve duruşunuzu, zihinsel farkındalığınız ile birlikte üst seviyelere taşır.​ Yorucu ve zorlayıcı sporlar yerine doğru teknik ve uygun hareketler ile en az eforla en yüksek verimi alabilirsiniz. Ev, iş ve sosyal hayatınız için gerekli olan esneklik, güç ve farkındalık bu eşsiz egzersiz sisteminin içerisindedir. Aynı zamanda Spineup! size tanısı konmuş hastalıklarınız ve omurga problemleriniz için klinik egzersiz çözümleri sunar. Fizyoterapist eşliğinde egzersizinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Spineup! Move herkesin bildiği ve düşündüğü egzersizlerden farklıdır. Kişinin problemine göre özel uygulanan düzeltici egzersizlerdir. Fiziksel sorunlarda esnekliği, gücü ve enduransa odaklanmak dışında proprioseptif çalışmalardan oluşur. Sistematik ve planlı bir şekilde ilerleyerek fiziksel fonksiyonları geliştirir ve yeniler. Egzersiz terapinin en önemli başarısı hareket ederken en uygun seviyede semptomsuz hareket sağlar.

Klinik Egzersiz

MANUEL TERAPİ

Eklem mobilizasyonunu ve yumuşak dokuların pasif hareketlerini içeren bir yöntemdir. Eklemi hareketlendirmeyi, kas dengesizliklerini ve yumuşak doku kısıtlıklarını ortadan kaldırmayı amaçlar. Ağrıyı azalarak fonksiyonu arttırmada önemli rol oynar. Manuel terapi, kas-sinir-iskelet sisteminin muayenesi ve tedavisine odaklanan bir yöntemdir. Öncelikle özel testlerle hastanın ağrısına sebep olan sorun bulunur. Daha sonra eklem mekaniği ve doku fizyolojisine göre problemin kaynağı ortadan kaldırılır. Son olarak da hastanın alışkanlıkları, yaşam tarzı, mesleği ve hobileri gözden geçirilerek gerekli modifikasyonlar yapılır. Tamamen el ile uygulanan doğal bir tedavi yöntemidir. Yardımcı olarak sadece manuel tedavi yatakları, mobilizasyon kemerleri ve köpük ekipmanlar kullanılır. 

Hastayla ortak bir çözüm süreci oluşturulduğundan kişinin bedeni ve hastalığıyla ilgili farkındalığı artar. Direkt olarak problemin kaynağına müdahale edildiği için hızlı ve etkili bir sonuç sağlar.

KAYROPRAKTİK

100 yılı aşkın süredir özellikle omurga ve diğer eklemleri, onların sinir sistemi ile bağlantılarına odaklanmış bir sağlık mesleğidir. Eklem fonksiyonlarını düzeltir, Kas-iskelet sistemi ve sinir sistemini destekler. Gereksiz ilaç ve cerrahiye karşı konservatif bir yöntemdir.

Genel olarak omurga düzeltme, eklem ve yumuşak doku manipülasyonlarını içeren el ile tedavi yöntemidir. Kayropraktik tedavi yöntemi tam olarak bedenin kendini ilaçsız olarak iyileştirme özelliğinden faydalanır. Özellikle omurgada çeşitli nedenlerden dolayı subluksasyon denilen yanlış hizalanmalar meydana gelir.

Bu tarz hizalanmalar sinir iletimini ve uyardığı dokunun fonksiyonlarını etkiler. Kayropraktik uzmanı bu yanlış hizalanmaları düzelterek sinir iletiminin doğru olmasını sağlar ve bedenin doğal olarak iyileşmesine yardımcı olur. 

Terapi

SEMİNERLER

Çalışma hayatının getirdiği stres ve sürekli aynı pozisyonda çalışma zorunluluğundan ortaya çıkan ağrı, rahatsızlık ve hareketsizlik gibi durumlarla başa çıkma yöntemleri çalışanlarınız ve sizlerle paylaşılır. Bedeni doğru kullanma sanatı anlatırken, iş sırasında doğru duruş farkındalığı kazandırılır. Günlük ve iş yaşamında yapılması ve yapılmaması gerekenler detaylı ve ilgi çekici bir şekilde aktarılır.

OFİS TERAPİLERİ

Ofisinizin uygun bir noktasında kurulan mobil sağlıklı yaşam bölgesinde çalışanlarınıza özel terapi tekniklerini uygulayarak çalışma verimleri arttırılır. Böylelikle zamandan kazanarak iş kaybı engellenir.

OFİS EGZERSİZLERİ

Çalışanların fiziksel ve zihinsel sağlığını korumak, mevcut olandan daha iyi seviyeye taşımak için en uygun egzersizler tasarlanır ve iş yerinizin şartlarına uygun bir şekilde uygulanır.

İŞ YERİ DANIŞMANLIĞI

Şirketinizin ortamı fiziksel açıdan değerlendirilir, çalışanlarınızın çalışma şartları ve ergonomisi raporlanır. İnsan bedeninin fizyolojisi ve biyomekaniğine uygun fiziki şartlar düzenlenir. Çalışanlarınıza gereken eğitimler ve egzersiz danışmanlığı verilir. Bu sayede İş kayıplarının en aza indirilmesi sağlanır.

Kurumsal

DANIŞMANLIK

Spineup! Sizin sağlıklı olma halinizi düşme noktasından alarak en yüksek seviyeye çıkarır daha sonra bunu kalıcı bir şekilde devam ettirebilmenizi sağlar. Sizi her konuda destekler ve bilimsel danışmanlık sunar.

Kas iskelet sisteminizi daha sağlıklı hale getirmek, daha hareketli ve güçlü bir bedene sahip olmak için, Spineup!' a sıklıkla gelemeyeceğiniz durumlarda önce değerlendirilir, yapmanız gereken uygun egzersizler size öğretildikten sonra kendi egzersizinizi kendiniz yapmanız sağlanır. Belirli aralıklarla kontrol değerlendirmeleriniz terapistler tarafından 

yapılır, egzersiz değişiklikleriniz birlikte gerçekleştirildikten sonra size uygun olan yeni egzersizlerinizle devam edersiniz. Böylelikle yol ve zaman kaybından kurtularak kendi başınıza bilinçli bir şekilde kontrol altında egzersizinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

Danışmanlık

Spineup! düzenli olarak belirli aralıklarla egzersiz, farkındalık, sağlık ve bedeni doğru kullanmakla ilgili meslek içi ve meslek dışı atölyeler düzenler. Bu atölyelere katılarak kendiniz ve bedeniniz hakkında çok önemli basit bilgiler edinerek günlük yaşımınızı daha kolay hale getirebilirsiniz

ATÖLYELER

Atölyeler
bottom of page