top of page

HİZMETLER

1

Kayropraktik

Kayropraktik, omurga ve diğer eklemleri odaklayarak kas-iskelet sistemi ve sinir sistemi sağlığını destekleyen konservatif bir yöntemdir. El ile yapılan omurga düzeltme ve eklem manipülasyonları gibi tedavilerle bedenin kendi kendini iyileştirme yeteneğinden faydalanır. Subluksasyonlar gibi yanlış hizalanmaların düzeltilmesi sinir iletimini iyileştirir ve doğal iyileşme sürecini destekler. Kayropraktik uzmanları, ilaç veya cerrahi gereksinimini azaltarak sağlıklı bir yaşam için etkili bir seçenek sunar.

2

Manuel Terapi

El ile uygulanan manuel terapi, eklem mobilizasyonu ve yumuşak dokuların pasif hareketlerini içerir. Ağrıyı azaltarak fonksiyonu artırmak için kullanılır. Sorunun kökenine odaklanarak hızlı ve etkili sonuçlar sağlar. Hastayla ortak bir çözüm süreci oluşturarak farkındalığı artırır.

3

Klinik Egzersiz

Özel olarak tasarlanmış egzersiz serileriyle günlük yaşamınızda fiziksel gücünüzü, esnekliğinizi ve duruşunuzu üst seviyelere taşırken zihinsel farkındalığınızı da geliştirir. Doğru teknikler ve uygun hareketlerle minimum çaba ile maksimum verim elde edersiniz. Esneklik, güç ve farkındalık ihtiyaçlarınızı karşılar. Tanısı konmuş hastalıklarınız ve omurga problemleriniz için klinik egzersiz çözümleri sunar. Fizyoterapist eşliğinde güvenli bir şekilde egzersiz yapmanızı sağlar. Spineup! Move, kişiye özel düzeltici egzersizlerle bilinen egzersizlerden farklılık gösterir ve sistematik ilerleyerek fiziksel fonksiyonlarınızı geliştirir. En önemli hedefi semptomsuz hareket sağlayarak başarıyı garantiler.

5

Yoga

Hindistan kökenli köklü bir felsefe ve yaşam biçimidir. Beden ve ruh arasında huzur ve iyilik halini bulmayı amaçlar. Fiziksel egzersizler, esneme ve nefes çalışmalarıyla beden farkındalığını artırır, hareket kontrolünü geliştirir ve sakatlanmaların önüne geçerek yaşam kalitesini yükseltir. Yoga, ruhsal, fiziksel ve zihinsel uyumu sağlamak için kullanılır.

4

Pilates

Güç, esneklik, denge ve koordinasyonu artırarak vücuttaki deformasyonlara ve omurga rahatsızlıklarına çözüm sunan sağlıklı bir yöntemdir. Kasları güçlendirerek birçok rahatsızlığı önler, aynı zamanda sıkılaşma ve fit bir görünüm sağlar.

6

Yogarehab

Yoga bilimini kullanarak fiziksel ve ruhsal sağlığınıza kavuşmanız için Spineup!'a özgü değerlendirme ve uygulamalar içerir. Yoga ve fizyoterapinin mükemmel uyumu ile hayat kaliteniz yükselir.

8

3 Boyutlu Skolyoz ve Postür

Schroth ve Seas yöntemi dünya genelinde geçerliliği bilimsel anlamda kabul görmüş, skolyoz tedavisinde ameliyatsız seçenekleridir. Skolyozlu omurganın daha doğal bir pozisyona döndürülmesi için her kişiye özel egzersizler kullanılır. 3 boyutlu egzersizlerin amacı omurgayı üç boyutlu bir düzlemde döndürmek, uzatmak ve stabilize etmektir. 

7

Recovery

Bu seanslar, gergin kasları rahatlatmanın yanı sıra hareketlilik zorluklarını gidermeyi ve zorlu egzersiz sonrası toparlanmayı hızlandırmayı hedefler. Uygulanan yöntemler, vücuttaki gerilimi azaltarak rahatlama sağlar ve özel egzersizler, hareket zorlanmalarını ele alarak rahat hareket etme kabiliyetini artırır. Derinlemesine kas etkileşimi, esnekliği artırma ve ağrıları hafifletme odaklı bu seanslar, özel cihazlar ve egzersizlerle desteklenir.

9

Atölyeler

Spineup! düzenli olarak belirli aralıklarla egzersiz, farkındalık, sağlık ve bedeni doğru kullanmakla ilgili meslek içi ve meslek dışı atölyeler düzenler. Bu atölyelere katılarak kendiniz ve bedeniniz hakkında çok önemli basit bilgiler edinerek günlük yaşımınızı daha kolay hale getirebilirsiniz.

10

Kişisel Danışmanlık

 Spineup! sağlıklı bir yaşamın sürdürülebilirliğini hedefleyerek sizi en üst seviyeye çıkarır ve destekler. Bilimsel danışmanlık sunarak size rehberlik eder. Size özgü uygun egzersizleri öğretir ve kontrollerle ilerlemenizi takip eder. Spineup!, zaman kaybetmeden kendi başınıza bilinçli bir şekilde egzersiz yapmanızı sağlar.

11

Kurumsal Danışmanlık

Çalışanların verimini artırmak için ofiste mobil sağlıklı yaşam bölgesi oluşturarak özel terapi teknikleri uygulanır. Fiziksel ve zihinsel sağlığı korumak ve iyileştirmek için iş yerinin şartlarına uygun şekilde tasarlanmış en uygun egzersizler seçilir. Şirketin çalışma ortamı fiziksel olarak değerlendirilir, çalışanların çalışma koşulları ve ergonomisi raporlanır. İnsan bedeninin fizyolojisine en uygun fiziksel şartlar düzenlenerek iş kayıpları en aza indirgenir. 

12

Uzmanlaşma Programları

Spineup! kendine özgün tarzı ve bakış açısı sayesinde oluşturduğu uzmanlaşma programları ile yeni profesyoneller yetiştirir.  Yoga, pilates ve egzersiz alanında özel içerikli programlar düzenler. Bu programlardan mezun olan kişiler ile iş birlikleri kurar.

bottom of page