top of page

Kayropraktik: En İyi Seçim Olmasının 5 Sebebi

Kayropraktik bir meslektir, tedavi değildir.


Bir meslek olarak, Kayroprakitk uzmanları, çeşitli yaygın sağlık durumlarını yönetme konusunda benzersiz uzmanlığa sahip eğitimli sağlık uzmanlarıdır. Birçok kayropraktik uzmanı, her hastanın kendine özel durumunu ele almak için eklem manipülasyonu, terapi uygulamaları, hasta eğitimi, beslenme ve rehabilitasyon egzersizleri dahil prosedürleri kullanır.


Türkiye sağlık sistemi içinde kronik ağrı artmaya devam ederken, Kayropaktik uzmanları ağrı ve sakatlığı azaltmak için ilaç ve ameliyat olmadan kanıtlanmış yöntemler kullanıyor.


İşte size İnsanların bir Kayropraktik uzmanını ziyaret etmeyi seçmesinin beş nedeni:


1. Kalıcı Ağrı


Bir Kayropraktik uzmanı, size özel durumunuzu çok daha iyi anlayabilmek için sizinle zaman geçirecektir. Durumunuzu iyice değerlendirmek için sorular soracak, fizik muayene yapacak ve gerekli testleri isteyeceklerdir. Ağrınız çok boyutludur ve hayatınızın birçok alanını etkiler ve tedavi planınız da öyle olmalıdır. Bir Kayropraktik uzmanı, kronik ağrılarınıza neden olabilecek tüm duruşlara, aktivitelere, hobilere ve altta yatan stres faktörlerine müdahale etmek için dikkatlice bir bakım planı oluşturabilir.


2. Kronik sırt ve bel ağrısı


Sırttaki ve beldeki eklem disfonksiyonu, bel dejenerasyonunun gelişimi ve ilerlemesi için birincil risk faktörüdür. Neyse ki Kayropraktik uzmanları, spinal manipülasyon, egzersiz ve özel hasta eğitimi ile bilimsel araştırma destekli tedavi sağlar. Birçok hastanın ilk ziyaretlerinde ağrıyı azalmaya başlar.


3. Israrcı Boyun Ağrısı


Boyun ağrısı, hastaların bir Kayropraktik uzmanını ziyaret etmesinin ikinci en yaygın nedenidir. Günlük alışkanlıklardaki değişiklikler, duruş stresleri ve yanlış çalışma ergonomisi, boyun tutulması veya ağrılı olması için en yaygın tetikleyiciler arasındadır. Boyun sertliği tedavi edilmezse, kişi kısıtlı eklemler ve daha az hareket açıklığına sahip olabilir. Kayropraktik uzmanı tarafından sağlanan spinal manipülasyon, bu tür boyun ağrıları için rakipsiz bir başarı ve güvenliğe sahiptir. Manipülasyon, egzersiz ve postüral eğitim ile birlikte, genellikle semptomları hızla hafifletir.


4. Baş Ağrısı


Baş ağrısı nüfusun neredeyse yarısını etkiler. Tüm baş ağrılarının %15-25'i boyun omurgasından kaynaklanır. Baş ağrılarının başarılı yönetimi, tedavinin temel taşı olarak spinal manipülasyon ile çok yönlü bir yaklaşım gerektirir. Birçok çalışma, bu tür baş ağrıları için spinal manipülasyonun etkinliğini göstermiştir. The Spine Journal'da yakın zamanda yapılan bir araştırma, spinal manipülasyonun semptomatik baş ağrısı günlerinin sayısını azalttığı ve tedavilerin sayısının iyileşmeye doğrusal yanıtı olduğunu buldu. Kayropraktik uzmanları, baş ağrısının türünü ve en uygun tedavi stratejisini hızlı bir şekilde belirleyebilirler.


5. Uzun Süreli Ağrı kesici Bağımlılığından Kaçının


Ağrı kesici reçetelerinin tipik olarak tek bir ortak nedeni vardır: akut ağrı. Bununla birlikte, çoğu akut ağrı, bazen mekanik boyun ve sırt ağrısı olarak adlandırılan kas-iskelet sistemi probleminden kaynaklanır. Mekanik ağrı tipik olarak kimyasal maddelere yani ağrı kesicilere iyi yanıt vermez. Bu etkisiz tedavi, sonuçların azalmasına ve kronik kullanıma yol açar. Ağrı kesici bağımlılığı, toleransı ve bağımlılığı genellikle diş prosedürü, cerrahi veya yaralanma gibi akut bir problemin ardından başlar. Kronik kullanımın %25'inden fazlası ameliyat sonrası veya yaralanmaya bağlı ağrıyı takip eder.


Kayropraktik uzmanları kas-iskelet sistemi bozukluklarının teşhisinde uzmanlaşmıştır: hastaya karşı birincil sorumlulukları onları tam olarak teşhis etmektir. Kayropraktik uzmanlarının aldıkları eğitim, ağrıya neyin neden olduğunu bulmalarına ve yalnızca semptomları örtbas etmekle kalmayıp bir çözüm bulmaya yönelik çalışmalarına olanak tanır. Sorunları hızlı bir şekilde çözmek için doğru hasta için doğru tedaviyi doğru zamanda seçerler. Bir meslek olarak, Kayropraktik, ağrı kesici kullanım salgınının çözümünün entegre bir parçasıdır.Spineup! güvencesi ile siz de şimdi Kayropraktik randevunuzu hemen alın.


44 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page