top of page
Serhan Bulut ile 100 Saat İleri Yoga Anatomi
Serhan Bulut ile 100 Saat İleri Yoga Anatomi

06 Kasım Cmt

|

Online ve Yüz Yüze Anatomi Programı

Serhan Bulut ile 100 Saat İleri Yoga Anatomi

Yoga ve anatominin kusursuz birlikteliği... Bedeninizi daha iyi tanımanız ve yoganın etkisini size göstermek için detaylı bir program hazırladık.

Saat ve Yer

06 Kas 2021 10:00 – 09 Oca 2022 18:00

Online ve Yüz Yüze Anatomi Programı

Misafirler

Bu Etkinlik Hakkında

100 Saat Kinezyoloji, Fizyoloji ve Yoga Anatomisi

Günümüzde, insanlar eskisi kadar hareketli değil. Modern yaşamın getirmiş olduğu hareketsiz yaşam insanların bedenlerini her geçen gün biraz daha kısıtlıyor. Hareket etmeyi isteseler bile bilinçsiz hareket, geri dönüşü olmayan sakatlanmaların önünü açabiliyor. Bu yüzden iyi eğitmenlerin önemi her geçen gün bir kat daha artıyor.  Yoga yapmak ya da yoga yaptırmak; bedenin dilini, becerilerini veya sınırlarını bilmeyi gerektirir. Nereye kadar gideceğini, nerede durmak gerektiğini bilmek, her zaman daha güvenli sınırların içerisinde kalınmasını sağlar. Böylece daha az risk ve daha fazla verim alınır.

Üçüncüsü düzenlenen bu programın amacı, bedeni tanıyarak yapılan pratiklerin veya yoga eğitmenliğinin fiziksel bedeni en üst düzeyde koruyarak gelişmesine yardımcı olabilmektir.

Program, pandemi sürecinde stüdyo veya profesyonel online ders kalitesi ile Türkiye’ nin her yerinden katılan katılımcıların üst düzey verimlilik alabilmeleri için tasarlanmıştır.

İleri seviye anatomi ve kinezyoloji bilgisi;

• Öncelikle bedenin dilini ve ihtiyaçlarını öğrenmek

• Derslerde olası sakatlıkların önüne geçmek

• Farklı ve amaca yönelik dersler hazırlayabilmek

• Derse gelen, herhangi bir rahatsızlığı/sakatlığı olan öğrenciyi koruyabilmek, iyileşmesine katkıda bulunmak

• Nefesin ve asanaların nasıl işlediğini daha iyi kavramak

• Pratiklerde dikkat edilmesi gereken püf noktalarını öğrenmek

• Ezber bilgiden kurtulup yorum yapma yeteneği kazanmak

• Doktor ve Fizyoterapistlerle birlikte çalışma yeteneği kazanmak

gibi kazanımlar sağlar.

Detaylar;

·  Bedenin gelişimsel süreci

·  Pratiklerle düzlemler ve bedenin hareketi

·  Kas, iskelet, sinir sistemleri ve çalışma mekanizmaları

·  Görsel ve dokunsal olarak detaylı bir şekilde kalça, diz, ayak, ayak bileği, omuz, dirsek, el ve el bileği anatomisi ve kinezyolojisi

·  Omurga, pelvis anatomisi ve omurganın insan sağlığı üzerindeki etkisi

·  Pelvik taban ve bandhalar

·  Fasya ve yoga

·  Duruş bozuklukları, skolyoz ve beden tiplerine göre asanalar üzerinde durarak interaktif çalışmalar

·  Solunum sistemi, solunum anatomisi, fizyolojisi ve pranayama.

·  Kardiyovasküler sistem

·  Solunum sistemi

·  Endokrin sistemi

·  Öne eğilme, arkaya eğilme, burgu, kalça açıcı, karın kuvvetlendirici, denge ve ters duruş asanalarının biyomekaniği

·  40’ a yakın çokça rastlanan nörolojik, ortopedik ve sistematik rahatsızlıklar ve bunların dikkat edilmesi gerekenleri, yapılması ve yapılmaması gerekenleri.

·  Güvenli asana hizalanmaları

·  El ile güvenli asana yönlendirmeleri

·  Yoga ekipmanlarının kullanımı

·  Bölgelere ve anatomik yapılara göre sekans hazırlama, uygulama ve yönetme.

·  Bir yoga sekansında, başlangıçtan savasana’ ya kadar uzanan akışın, güvenli sıralamayla insan biyomekanisine ve fizyolojisine uyumlanması

·  Grup içi, uygulamalı örnek sekans hazırlanması ve değerlendirilmesi

*Bu bir yoga terapi programı değildir. 100 saatin sonunda her hareket profesyonelinin güvenli bir şekilde çalışabilmesi için gereken bilgilerin öğrenilmesi ve tecrübelerin kazanılması amaçlanır.

Not: Teorik bilgiler, iyi anlaşılması ve kalıcı olmaları için pratikler ve ödevlerle desteklenecektir. Program, sizi sadece teorik olarak geliştirmeyecek yoga pratiğinizi de ileri seviyeye taşıyacaktır.

Kimler katılabilir?

200 saatlik yoga eğitmenlik eğitimini tamamlamış yoga eğitmenleri ve uzun süredir yoga yapan, yoga pratiğinde ve fiziksel bedenini tanımada derinleşmek isteyen herkes katılabilir.

Serhan Bulut Hakkında;

1988 Samsun doğumlu. 2012 yılında Başkent Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu. Devamında 1 yıl ortopedik manuel terapi eğitimini tamamladı. Yine aynı yıl mat pilates ve reformer pilates uzmanlık programını bitirdi. 2014 yılında Ankara Yogaşala' da Pınar Enginsu ile 200 saat temel yoga uzmanlık programını tamamladı. 2016’da Bora Ercan ile 500 saat ileri düzey yoga programını bitirdi. 2018’de Türkiye'de ilk kez açılan Bahçeşehir Üniversitesi Kayropraktik (Omurga sağlığı ve tedavisi) Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak uzman fizyoterapist oldu. 2019 yılında kendi kliniği Spineup! ‘ı açarak sağlıklı hareket, fizyoterapi ve kayropraktik’ i harmanlayarak çalışmaya başladı. Aldığı akademik eğitimler süresince insan anatomisi, kinezyolojisi ve fizyolojisi onun için her zaman ön planda oldu. Yoga uzmanlık programını tamamladıktan sonra sağlıklı hareket etmenin ne kadar önemli olduğunu fark etti. Yoga, bedene ve ruha olan bakış açısını değiştirdi. İkisi arasındaki köprünün sağlık için öneminin farkına varmasını sağladı. Bu sebepten, mezun olduktan sonraki bilgilerini yoga ile birlikte insan sağlığını korumayı amaçlıyor. İnsan anatomisi ve yoga üzerine çeşitli programlar, atölyeler ve yoga uzmanlaşma programları düzenlemeye devam ediyor.

Daha önce katılanlar ne dedi?

İleri Yoga Anatomi eğitimi ile öğrendiğim en temel şey; neyi, neden ve ne şekilde yaptığımızın farkındalığı oldu. Bilginin nasıl canlı tutulacağını ve bedeni tanımanın önemini tüm detayları ile keşfettiğim bir süreçti. Günümüz şartlarında anatomiye dair bir çok kitaba, sayfalar dolusu bilgiye ve videoya ulaşabiliriz ancak bilgisini tüm samimiyeti ve açıklığı ile paylaşan, öğretene kadar her yolu deneyen, yeni emekleyen bir bebeğe anlatırcasına özenen bir öğretmenin rehberliğinde öğrenmek, iyi ki bu eğitimi almışım dedirtiyor. Bir yoga eğitmeni için ihtiyaç olanı, tüm incelikleri ile öğrenmek adına doğru adres olduğunu söyleyebilirim. Sevgili hocam Serhan Bulut’a öğrettiği her şey için çok teşekkür ederim.

Merve Ay / Yoga Eğitmeni

Bu eğitimde, yaptığımız bir hareketin arkasında yatan tüm dinamikleri; görünenin ardındaki yapıları, sistemlerin nasıl çalıştığını ve nasıl birbirine bağlı olduğunu gördüm. Bunların bana kattığı farkındalık da cabası. Hangi hastalıklara hangi asanların iyi geldiği ve bunları hem kendi pratiğimde hem de derslerimde nasıl kullanabileceğimi, hedefe yönelik dersleri nasıl hazırlayacağımı... Ve daha birçok şeyi öğrendim. Bu kadar bilginin içinde kaybolmadan yönümü̈ bulabilmem için her bilgiyi tane tane ve sabırla, çizimlerle uygulamalarla kendi eşsiz tekniği ve samimiyeti ile hevesle paylasan hocam Serhan Bulut’ a çok teşekkür ederim.

Servet Soral/ Yoga Eğitmeni

Ben Serhan Bulut un açtığı herhangi bir eğitime sorgusuz sualsiz katılabilirim. Arkasındaki emek, disiplin, öğretme aşkı, bilgisini paylaşması, ayni soruya 40 kez hiç bıkmadan cevap vermesi ve öğrenmek istemeseniz de mecburen öğreniyor olmanız paha biçilmez bence. Yoga eğitimlerinde program doluluğu sebebi ile anatomiye çok fazla yer ayrılamıyor. Ancak bedenimizde neler oluyor, ne için oluyor ve ne yapmamız lazım gibi sorulara cevap aramaya başlayınca ve biraz derinleşmek istediğimizde zaten soluğu Serhan hocamın yanında alıyoruz ve hali hazırda araştırılmış, özetlenmiş, paylaşıma hazır, sistematik müthiş bir birikimle karşılaşıyoruz. Ağzınıza, elinize, kolunuza sağlık hocam. Çok teşekkürler.

Özlem Pala / Yoga Eğitmeni

Son birkaç senedir yoga derslerini sürekli takip ettiğim Serhan Hoca’mın İleri Seviye Yoga Anatomi Eğitimi açtığını duyduğumda çok heyecanlanmıştım. Çünkü 90 dakikalık yoga dersinde bile bütün asanaları en ince teknikleriyle anlatan birinin; insan vücudunu, vücudun hareketini ve bu hareketin yoga ile ilişkisini en iyi şekilde anlatacağından hiç şüphem yoktu. 3 senelik yoga deneyimimde, henüz kendi pratiğimi nasıl hazırlamam gerektiğini bilmediğim ve bunu öğrenmek istediğim için eğitime kayıt oldum. Aldığım eğitim beklentilerimden de fazlasını karşıladı. Şu anda kendi pratiğimi hazırlayabiliyorum, hangi hareketi nasıl yapmam gerektiğini biliyorum ve hangi hareketleri neden yapmamam gerektiğini biliyorum. Kısacası vücudumu tanımaya başladım ve bunun ne kadar önemli bir şey olduğunu öğrendim. Spineup! çatısı altında bu eğitim için bilgi, emek ve mesaisini harcayan, hepimizi her sabah güler yüzle karşılayan Serhan ve Gamze’ye teşekkür ederim.

Ayşegül Yazıcı / Yoga Öğrencisi

Yer: Spineup! stüdyo

Tarihler:

1.  Buluşma: 6-7 Kasım(10.00 -18.00)

2. Buluşma: 20-21 Kasım (10.00 - 18.00)

3. Buluşma: 11-12 Aralık (10.00 - 18.00)

4. Buluşma: 25-26 Aralık (10.00 - 18.00)

5. Buluşma 8-9 Ocak (10.00 - 18.00)

** Eğitim süresince tarihleri daha sonra belirlenecek olan online buluşmalar gerçekleştirilecektir. Bu buluşmalar konu tekrarları ve konulara yönelik pratik uygulamalar içermektedir.

Önemli Bilgiler

-  Program en az 10 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir.

-  Katılımcıların tam devamlılık ve ödevleri teslim etme zorunluluğu vardır.

- Dersler hem online hem de yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir. İstediğiniz gibi katılım gerçekleştirbilirsiniz ancak pandemi sebebi ile yüz yüze katılım sayısı belirli sayıda tutulacak. Sayı aşımı durumda sınıf katılımı dönüşümlü olarak yapılacaktır.

-  Online dersler Zoom programı üzerinden gerçekleşecektir.

-  Bu çalışmanın sonunda katılımcılara 100 saatlik İleri Seviye Yoga Anatomi Programı sertifikası verilecektir.

Ödeme

*Programın ücreti 3250 tl’ dir.

*250 sayfalık detaylı yoga anatomi eğitim kitapçığı hediye edilecektir.

*Eğitimin tamamına online olarak katılım gerçekleştirilebilir.

*Eğitime kesin kayıt 750 tl ödeme yapıldıktan sonra gerçekleşebilir. Yapılan ödemenin kayıt iptali durumunda iadesi yapılmayacaktır.

*Ödeme, kayıt ücreti alındıktan sonra 3 eşit parçada 3. buluşmaya kadar tamamlanabilir.

İletişim

Spineup! Stüdyo

Caferağa mah. Mühürdarbağı sok. Bağ apt. No:12 Daire:1, Moda-Kadıköy

Email: info@spineup.com.tr

Telefon: 0553 683 78 73

Web: www.spineup.com.tr

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page