top of page
Pilates Anatomi
Pilates Anatomi

26 Şubat Cmt

|

Spineup! + Zoom

Pilates Anatomi

Pilates'e bir de Fonksiyonel Anatomi gözü ile bakın!

Saat ve Yer

26 Şub 2022 13:00 – 20 Mar 2022 18:00

Spineup! + Zoom

Bu Etkinlik Hakkında

Pilates Anatomisi, Kinezyoloji ve Fizyolojisi

Günümüzde, insanlar eskisi kadar hareketli değil. Modern yaşamın getirmiş olduğu hareketsiz yaşam insanların bedenlerini her geçen gün biraz daha kısıtlıyor. Hareket etmeyi isteseler bile bilinçsiz hareket, geri dönüşü olmayan sakatlanmaların önünü açabiliyor. Bu yüzden ne yaptığını bilen iyi eğitmenlerin önemi her geçen gün bir kat daha artıyor.Pilates sadece hareket bilgisi değildir. Pilates yapmak ya da pilates yaptırmak; bedenin dilini, becerilerini veya sınırlarını iyi bilmeyi gerektirir. Nereye kadar gideceğini, nerede durması gerektiğini bilmek, her zaman daha güvenli sınırların içerisinde kalınmasını sağlar. Böylece daha az risk ve daha fazla verim alınır.

Programın amacı bedeni tanıyarak, yapılan egzersizlerin veya pilates eğitmenliğinin, bedeni en üst düzeyde koruyarak gelişmesine yardımcı olabilmektir.

İleri seviye anatomi ve kinezyoloji bilgisi;

• Öncelikle bedenin dilini ve ihtiyaçlarını öğrenmek • Derslerde olası sakatlıkların önüne geçmek • Farklı ve amaca yönelik dersler hazırlayabilmek • Derse gelen, herhangi bir rahatsızlığı/sakatlığı olan öğrenciyi koruyabilmek • Nefesin ve hareketlerin nasıl işlediğini daha iyi kavramak • Egzersiz sırasında dikkat edilmesi gereken püf noktalarını öğrenmek • Ezber bilgiden kurtulup yorum yapma yeteneği kazanmak • Doktor ve Fizyoterapistlerle birlikte çalışma yeteneği kazanmak gibi kazanımlar sağlar.

Detaylar;

·  Fonksiyonel Anatomi

·  Kas Sistemi

·  İskelet Sistemi

·  Sinir Sistemi

·  Solunum Sistemi

·  Denge Sistemi

·  Mobilizasyon ve Stabilizasyon Sistemleri

·  Esneme ve Gevşeme Teknikleri

·  Pilates Hareket Analizleri

·  Üye Ölçme ve Değerlendirme Teknikleri

·  Sık Görülen Rahatsızlıklar ve Güvenli Ders Oluşturma

*40 saatin sonunda her hareket profesyonelinin güvenli bir şekilde çalışabilmesi için gereken bilgilerin öğrenilmesi ve tecrübelerin kazanılması amaçlanır. 40 saatin 32 saati yüzyüze veya online gerçekleştirilecek. 8 saat ise ödevleri kapsayacaktır

Not: Teorik bilgiler, iyi anlaşılması ve kalıcı olmaları için pratikler ve ödevlerle desteklenecektir. Kimler katılabilir?

Pilates eğitmenlik eğitimini tamamlamış pilates eğitmenleri ve uzun süredir pilates yapan, pratiğinde ve bedenini tanımada derinleşmek isteyen herkes katılabilir.

Serhan Bulut Hakkında;

1988 Samsun doğumlu. 2012 yılında Başkent Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu. Devamında 1 yıl ortopedik manuel terapi eğitimini tamamladı. Yine aynı yıl Fizyoform fizyoterapistler için klinik mat pilates ve reformer pilates uzmanlık programını bitirdi. 2014 yılında Ankara Yogaşala' da Pınar Enginsu ile 200 saat temel yoga uzmanlık programını tamamladı.2016’da Bora Ercan ile 500 saat ileri düzey yoga programını bitirdi. 2018’de Türkiye'de ilk kez açılan Bahçeşehir Üniversitesi Kayropraktik (Omurga sağlığı ve tedavisi) Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak uzman fizyoterapist oldu. 2019 ve 2020 yıllarında Türkiye Jimnastik Federasyonu 1. ve 2. kademe pilates eğitimlerini bitirdi. 2019 yılında kendi kliniği Spineup! ‘ı açarak sağlıklı hareket, fizyoterapi ve Kayropraktik’ i harmanlayarak çalışmaya başladı. Aldığı akademik eğitimler süresince insan anatomisi, kinezyolojisi ve fizyolojisi onun için her zaman ön planda oldu. Yoga uzmanlık programlarını ve pilates eğitimlerini tamamladıktan sonra sağlıklı hareket etmenin ne kadar önemli olduğunu fark etti. Yoga ve pilates, bedene ve ruha olan bakış açısını değiştirdi. İkisi arasındaki köprünün sağlık için öneminin farkına varmasını sağladı. Bu sebepten, mezun olduktan sonraki bilgileri ile birlikte insan sağlığını korumayı amaçlıyor. İnsan anatomisi, pilates ve yoga üzerine çeşitli programlar, atölyeler ve yoga uzmanlaşma programları düzenlemeye devam ediyor.

Yer: Spineup! Stüdyo veya Zoom üzerinden online

Tarihler;

1. buluşma: 26 Şubat (13.00 -19.00)

2. buluşma: 27 Şubat (10.00 - 18.00)

3. buluşma: 19 Mart (13.00 - 19.00)

4. buluşma: 20 Mart (10.00 - 18.00)

Önemli Bilgiler

-  Program en az 10 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir.

-  Katılımcıların tam devamlılık ve ödev teslim etme zorunluluğu vardır.

-  Dersler hem online hem de yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir. İstediğiniz gibi katılım gerçekleştirebilirsiniz ancak pandemi sebebi ile yüz yüze katılım sayısı belirli sayıda tutulacak. Sayı aşımı durumda sınıf katılımı dönüşümlü olarak yapılacaktır.

-  Online dersler Zoom programı üzerinden gerçekleşecektir

-  Katılan herkese Pilates Anatomi çalışma kitapçığı hediye edilecektir.

-  Bu çalışmanın sonunda katılımcılara 40 saatlik Pilates Anatomi Programı sertifikası verilecektir.

Ödeme;

*Programın ücreti 2500 tl + KDV’ dir.

*Eğitime kesin kayıt program ücretinin yarısı yapıldıktan sonra gerçekleşebilir. Yapılan ödemenin kayıt iptali durumunda iadesi yapılmayacaktır.

*Ödeme, kayıt ücreti alındıktan sonra son buluşma öncesine kadar tamamlanabilir.

İletişim;

Spineup! Stüdyo

Caferağa mah. Mühürdarbağı sok. Bağ apt. No:12 Daire:1, Moda-Kadıköy

Email: info@spineup.com.tr

Telefon: 0553 683 78 73

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page